Νίκες για ΠΑΣ Γιάννινα και Ξάνθη

Νίκη για την Ξάνθη στη Λιβαδειά επί της τοπικής ομάδας. Ο ΠΑΣ επέστρεψε στις νίκες.

ΠΑΣ- Κέρκυρα 2-1

Τέλος σε ένα σερί τεσσάρων ισοπαλιών έβαλε σήμερα ο ΠΑΣ Γιάννινα, ο οποίος κατέβαλε την αντίσταση της Κέρκυρας στους «Ζωσιμάδες» με 2-1, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. Οι «Φαίακες» άνοιξαν το σκορ στο 14΄ με τον Χαβίτο, ωστόσο ο «Άγιαξ της Ηπείρου», ανέτρεψε την εις βάρος του κατάσταση με τα τέρματα των Ίλιτς (44΄) και Μανιά (80΄), ενώ έχασε και πέναλτι στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα με τον Κοροβέση.

Λεβαδειακός-Ξάνθη 1-2

Σημαντική νίκη πέτυχε η Ξάνθη στη Λειβαδιά, καθώς επικράτησε με 2-1 του τοπικού Λεβαδειακού, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. Η ομάδα του Ρασβάν Λουτσέσκου πήρε τη νίκη με τα γκολ των Γκομσί (29') και Καπετάνου (59'), ενώ ο Λεβαδειακός, που αγωνίστηκε από το 39ο λεπτό με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Ζίτο, είχε ισοφαρίσει προσωρινά στο 49' με τον Βούκσεβιτς.