Κύπελλο Ελλάδας: Ισοπαλία 0 - 0 στον αγώνα Τρίκαλα - ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ είναι και μαθηματικά στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.

Τελικό αποτέλεσμα στα Τρίκαλα. Τρίκαλα - ΠΑΟΚ 0-0.

90'+2'Τρίκαλα - ΠΑΟΚ 0-0: Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων στο ματς. Διανύουμε το δεύτερο εξ' αυτών.

89' Τρίκαλα - ΠΑΟΚ 0-0: Φάουλ του Μαλεζά στον Κουσκουνά.

86'Τρίκαλα - ΠΑΟΚ 0-0: Δεν υπάρχει αμφιβολία ότι ο Κουσκουνάς είναι πιο επικίνδυνος παίκτης για την άμυνα του ΠΑΟΚ. Ο Γιώργος Γεωργιάδης τον προφύλαξε γιατί ήθελε να τον έχει πιο έτοιμο για το ματς της Football League, εντός με τον ΟΦΗ.

83'Τρίκαλα - ΠΑΟΚ 0-0: Κίτρινη κάρτα στον Κρέσπο.

83'Τρίκαλα - ΠΑΟΚ 0-0: Αλλαγή για τα Τρίκαλα. Ο Κουσκουνάς περνά στη θέση του Μπαϊκαρά.

80'Τρίκαλα - ΠΑΟΚ 0-0: Τώρα γίνεται η αλλαγή. Λέοβατς μέσα, Γιαννούλης έξω.

79'Τρίκαλα - ΠΑΟΚ 0-0: Ο Λέοβατς θα περάσει στη θέση του Γιαννούλη.

79'Τρίκαλα - ΠΑΟΚ 0-0: Αλλαγή ετοιμάζει και ο ΠΑΟΚ.

78'Τρίκαλα - ΠΑΟΚ 0-0: Αλλαγή για τα Τρίκαλα. Ο Στεφάνοβιτς στη θέση του Σερζίνιο.

76'Τρίκαλα - ΠΑΟΚ 0-0: Κόρνερ κερδίζει ο ΠΑΟΚ από τα αριστερά, μετά την προσπάθεια του Μυστακίδη.

75'Τρίκαλα - ΠΑΟΚ 0-0: Ετοιμάζει κι άλλη κίνηση ο Γιώργος Γεωργιάδης.

71'Τρίκαλα - ΠΑΟΚ 0-0: Αλλαγή για τα Τρίκαλα. Ο Μίνγκας περνά στη θέση του Δουκάκη.

70'Τρίκαλα - ΠΑΟΚ 0-0: Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Φακούντο Περέιρα περνά εκτός αγωνιστικού χώρου. Εντός περνά ο Στέφανος Αθανασιάδης.

68' Τρίκαλα - ΠΑΟΚ 0-0: Βελτιωμένος ο ΠΑΟΚ, αλλά χωρίς καθαρό μυαλό στην τελική επιλογή.

67'Τρίκαλα - ΠΑΟΚ 0-0: Ετοιμάζει και δεύτερη κίνηση ο Βλάνταν Ίβιτς.

63'Τρίκαλα - ΠΑΟΚ 0-0: Επιθετικό φάουλ του Σάχοβ.

61Τρίκαλα - ΠΑΟΚ 0-0: Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Πέλκας στη θέση του Μπίσεσβαρ. Διατηρείται το 4-2-3-1 από τον Ίβιτς.

57'Τρίκαλα - ΠΑΟΚ 0-0: Κίτρινη κάρτα στον Λεάντρο.

57'Τρίκαλα - ΠΑΟΚ 0-0: Φάουλ του Λεάντρο στον Τιάμ.

55' Τρίκαλα - ΠΑΟΚ 0-0: Τώρα είναι τα Τρίκαλα που αμύνονται μαζικά. Ο ΠΑΟΚ δυσκολεύεται να βρει τη μεγάλη ευκαιρία που θα του επιτρέψει να ανοίξει το σκορ.

52'Τρίκαλα - ΠΑΟΚ 0-0: Ο ΠΑΟΚ έχει δώσει χώρο στους γηπεδούχους και προσπαθεί να εκμεταλλευτεί τα λάθη της αμυντικής τετράδας αυτών.

50' Τρίκαλα - ΠΑΟΚ 0-0: Έχουν αψηφήσει το κρύο οι Τρικαλινοί κι έχουν δημιουργήσει εκπληκτική ατμόσφαιρα στο Δημοτικό γήπεδο της πόλης

47' Τρίκαλα - ΠΑΟΚ 0-0: Ο Φακούντο Περέιρα βγαίνει από τα δεξιά και κερδίζει ένα κόρνερ. Περνά, ωστόσο, ανεκμετάλλευτο.

46'Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου στα Τρίκαλα.

Ημίχρονο στα Τρίκαλα.

44'Τρίκαλα - ΠΑΟΚ 0-0: Δεν εκμεταλλεύονται τις στημένες φάσεις που κερδίζουν οι Θεσσαλοί, αλλά ασκούν πίεση στον ΠΑΟΚ.

43'Τρίκαλα - ΠΑΟΚ 0-0: Νέο φάουλ κερδίζουν τα Τρίκαλα. Από τη δεξιά πλευρά. 39' Τρίκαλα - ΠΑΟΚ 0-0: Ο Μπίσεσβαρ τροφοδοτεί τον Περέιρα, ο Αργεντινός κάνει τις ντρίμπλες, ο Νικολακάκης του κλείνει το δρόμο και ο Σιδεράκης βγαίνει αποτελεσματικά.

38' Τρίκαλα - ΠΑΟΚ 0-0: Από τα δεξιά πιέζει ο ΠΑΟΚ τώρα. Η μπάλα σπανίως φθάνει στον Περέιρα. Αυτό είναι πρόβλημα.

35'Τρίκαλα - ΠΑΟΚ 0-0: Ο Μυστακίδης είναι στο έδαφος. Έχει χτυπήσει στο πρόσωπο. Συνεχίζει να μη βρίσκει λύσεις ο "Δικέφαλος". Καλά παρατεταγμένη η ομάδα των Τρικάλων με αρχή, μέση και τέλος.

31'Τρίκαλα - ΠΑΟΚ 0-0: Φάουλ του Γιαννιτσάνη στον Χαρίση.

28'Τρίκαλα - ΠΑΟΚ 0-0: Ο Σερζίνιο εκτέλεσε το φάουλ, απομάκρυνε η άμυνα του ΠΑΟΚ. Συνεχίζεται η πίεση των Τρικάλων προς τον ΠΑΟΚ.

26'Τρίκαλα - ΠΑΟΚ 0-0: Ο Μπίσεσβαρ κάνει την προσποίηση και συγκλίνει από τα αριστερά προς το κέντρο, κάνει και το σουτ, αλλά ο Σιδεράκης είναι σε ετοιμότητα και μπλοκάρει σταθερά.

23' Τρίκαλα - ΠΑΟΚ 0-0: Περισσότερη διάθεση από τα Τρίκαλα, περισσότερη όρεξη. Δυσκολεύεται στην ορθή ανάπτυξη του παιχνιδιού ο ΠΑΟΚ.

21'Τρίκαλα - ΠΑΟΚ 0-0: Σουτ του Γιαννιτσάνη, ο οποίος από μακριά προσπαθεί να αιφνιδιάσει τον Μπρκιτς. Ο γκολκίπερ του ΠΑΟΚ είναι σε ετοιμότητα.

18' Τρίκαλα - ΠΑΟΚ 0-0: Εξαιρετική η παρουσία της θεσσαλικής ομάδας σε αυτά τα πρώτα λεπτά. Αντίθετα, ο ΠΑΟΚ μοιάζει να μην έχει μπει στο κλίμα του ματς. Είχε, βέβαια, μια ευκαιρία με τον Περέιρα.

16' Τρίκαλα - ΠΑΟΚ 0-0: Ευκαιρία για τα Τρίκαλα. Ο διαιτητής αφήνει το πλεονέκτημα, ο Λουκάκης γίνεται αποδέκτης της μπάλας, κάνει και το σουτ η μπάλα ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρια της εστίας του ΠΑΟΚ.

14' Τρίκαλα - ΠΑΟΚ 0-0: Ο ΠΑΟΚ εντείνει την πίεσή του. Μοιάζει να βρίσκει δυσκολίες στο πολυπρόσωπο αμυντικό τείχος των Τρικάλων.

12' Τρίκαλα - ΠΑΟΚ 0-0: Σε θέση οφσάιντ ο Γιαννιτσάνης. Διαμαρτυρίες από τους Θεσσαλούς.

11' Τρίκαλα - ΠΑΟΚ 0-0: Ο Νικολακάκης βγαίνει γρήγορα κι έγκαιρα πάνω στον Μυστακίδη και τον κόβει αποτελεσματικά.

8' Τρίκαλα - ΠΑΟΚ 0-0: Ο Περέιρα βγαίνει μόνος του στην επίθεση, αλλά ο Λεάντρο τον προλαβαίνει κι απομακρύνει σε κόρνερ.

5' Τρίκαλα - ΠΑΟΚ 0-0: Ο Μυστακίδης βγαίνει από τα αριστερά, αλλά η σέντρα του είναι στο... πουθενά.

4' Τρίκαλα - ΠΑΟΚ 0-0: Πιέζουν τα Τρίκαλα στα πρώτα δευτερόλεπτα. Εξαιρετική ατμόσφαιρα στο γήπεδο από τους οπαδούς της θεσσαλικής ομάδας.

1' Τρίκαλα - ΠΑΟΚ 0-0: Μεγάλη ευκαιρία για τα Τρίκαλα μόλις 40 δευτερόλεπτα μετά την έναρξη του ματς. Ο Λουκάκης βγαίνει από τα δεξιά, κάνει εξαιρετική σέντρα, η άμυνα του ΠΑΟΚ αδρανεί και ο Μπαϊκαρά από κοντά από την άλλη πλευρά (αριστερή) δεν μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

1'Έναρξη της αναμέτρηση στα Τρίκαλα.

Ενός λεπτού σιγή στα Τρίκαλα στη μνήμη των θυμάτων - νεκρών της αποστολής της Σαπεκοένσε.

Ο πάγκος των Τρικάλων: Βουτσελάς, Παπαπαναγιώτου, Λαμπάκης, Στεφάνοβιτς, Μίνγκας, Κουσκουνάς, Τοπτίδης.

Εκτός 18άδας έμειναν οι Δοδοντσάκης και Κοροβέσης.

Ο πάγκος του ΠΑΟΚ: Σιαμπάνης, Λέοβατς, Τσίμιροτ, Αθανασιάδης, Ματθαίου, Πούγγουρας, Πέλκας.

Η ενδεκάδα των Τρικάλων: Σιδεράκης, Νικολακάκης, Γκόλιας, Βέρτζος, Πίντο Λεάντρο, Μουμίν, Ριζογιάννης, Σερτζίνιο, Γιαννιτσάνης, Λουκάκης, Μπαϊκαρά.

Τα Τρίκαλα είχαν νικήσει τον Πανελευσινιακό την πρώτη αγωνιστική και έχουν 3 βαθμούς, διεκδικώντας την πρόκριση. Στο άλλο ματς του 1ου ομίλου που έγινε χθες, η Λάρισα κέρδισε τον Πανελευσινιακό που αποκλείστηκε.

Ο ΠΑΟΚ θέλει τη νίκη στο σημερινό παιχνίδι για να εξασφαλίσει την πρόκριση στη φάση των "16" του Κυπέλλου.

Οι παίκτες των Τρικάλων βγήκαν για ζέσταμα υπό τους ήχους του ύμνου της ομάδας.

Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Μπρκιτς, Μαλεζάς, Κρέσπο, Κίτσιου, Γιαννούλης, Σάκχοφ, Χαρίσης, Μπίσεσβαρ, Τιάμ, Μυστακίδης, Περέιρα.