Ηρακλής - Πανιώνιος 1 - 2, τελικό σκορ

Ο Ηρακλής έχασε τη μεγάλη ευκαιρία με τον Περόνε προς το τέλος του ματς για να πάρει το βαθμό.

Συνολικά 13 κίτρινες κάρτες εκ των οποίων η μία δεύτερη (δηλαδή αποβολή).

Επεισοδιακό ματς. Πολλές κίτρινες, δύο αποβολές στον αγωνιστικό χώρο, δύο αποβολές γενικών αρχηγών.

Ο Ηρακλής μείωσε με την κεφαλιά του Λεοζίνιο.

Τέλος στην αναμέτρηση. Ηρακλής - Πανιώνιος 1-2. Με τα γκολ των δύο Ιρανών του, Μασούντ και Ανσαριφάρντ, ο Πανιώνιος παίρνει τη νίκη στο "Καυτανζόγλειο".

96'
Κίτρινη κάρτα στον Πασά

95'
Δεύτερη κίτρινη και αποβολή στον Λουκίνα.

95'
Κόκκινη κάρτα στον Μπεν.

95'
Εγκληματικό τάκλιν του Πασά στον Μπεν.

Οδεύουμε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

90'+3'
Κίτρινη κάρτα σε Κυριακίδη και Μπεν.

90' +2'
Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή. Ο Λεοζίνιο εκτελεί το κόρνερ, ο Λάμπρου πιάνει την κεφαλιά προς τα πίσω, ο Περόνε στην κίνηση πιάνει το σουτ, ο Γιαννιώτης αποκρούει.

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων, διανύουμε το πρώτο εξ΄αυτών.

90'
Κίτρινη κάρτα στον Λουκίνα.

Αποβάλλεται ο Δημήτρης Ναλιτζής, γενικός αρχηγός του Πανιωνίου.

88'
Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Φούντας δίνει τη θέση του στον Ολαϊτάν.

Στο ριπλέι φάνηκε σε φάση που προηγήθηκε του γκολ, ο Χουάντερσον να ανατρέπει εκτός περιοχής τον Μπεν. Δε σφυρίχτηκε η παράβαση.

85'
ΓΚΟΟΟΛ για τον Ηρακλή (Λεοζίνιο):
Ο Λάμπρου ελίσσεται στα αριστερά της περιοχής, περνά Ρισβάνη και Σιώπη, κάνει και τη σέντρα με τον Λεοζίνιο να έρχεται με κεκτημένη ταχύτητα και να σκοράρει με κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι.

83'
Σουτ του Αντωνιάδη, η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά, αλλά πέρασε έξω από το οριζόντιο δοκάρι του Χουάντερσον.

Ο Πανιώνιος είναι κοντά στη δεύτερη εκτός έδρας νίκη του και τρίτη σε τέσσερα ματς στο πρωτάθλημα.

82'
Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Ενγκόνγκ περνά στη θέση του Ανσαριφάρντ.

Το γκολ ξεκίνησε από λάθος του Περόνε. Ο Ιρανός έχει κάνει εκπληκτική κούρσα, αλλά και στο τσίμπημα της μπάλας και την προσποίηση. Άφησε πίσω του τον Ρούσσο και το πλασέ του ήταν εξαιρετικό υπό δύσκολη γωνία.

80'
Κίτρινη κάρτα στον Ανσαριφάρντ για φάουλ στον Κυριακίδη.

78'
ΓΚΟΟΟΛ για τον Πανιώνιο (Ανσαριφάρντ)
. Λάθος του Περόνε, ο Ανσαριφάρντ περνάει στο σπριντ από τα αριστερά τον Ρούσσο,  ο Ιρανός μπαίνει μέσα και με εξαιρετικό πλασέ κάνει το 0-2.

Από την άλλη, στον Πανιώνιο, δεν άλλαξε τίποτα σε σχέση με τη διάταξη.

Σε 4-4-2 με Περόνε και Λουκίνα στην κορυφή της διάταξης ο "Γηραιός".

Βγαίνει αμυντικός μέσος, μπαίνει επιθετικός. Όλα για όλα από τον τεχνικό των γηπεδούχων.

73'
Αλλαγή για τον Ηρακλή. Ο Λουκίνας στη θέση του Ιντζόγλου.

Ο Νίκος Παπαδόπουλος ετοιμάζει τον Αντώνη Λουκίνα. Θα είναι η τελευταία αλλαγή του.

70'
Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Μπεν στη θέση του Μασούρα.

Ετοιμάζει Μπεν ο Βλάνταν Μιλόγεβιτς. Η πρώτη κίνηση από τον τεχνικό του Πανιωνίου.

Αποβάλλεται ο Αντώνης Κασδοβασίλης, γενικός αρχηγός του Ηρακλή, από τον πάγκο των γηπεδούχων.

66'
Φάουλ του Αντωνιάδη στον Πασά.

65'
Ο Λεοζίνιο σπαταλά μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή. Ο Βραζιλιάνος φεύγει στην αντεπίθεση από τα δεξιά, προτιμά να κουβαλήσει την μπάλα και να τελειώσει τη φάση, ο Ρισβάνης τον έκοψε.

63'
Κίτρινη κάρτα στον Σαραμαντά, τράβηξε από τη φανέλα τον αντίπαλό του.

63'
Φάουλ του Σαραμαντά στον Μασούντ.

62'
Σουτ του Κόρμπου, η μπάλα στα χέρια του Χουάντερσον.
0
Χρειάζεται φρεσκάδα ο Πανιώνιος. Λογικά ο Μιλόγιεβιτς θα προβεί σε αλλαγές.

60'
Ευκαιρία για τον Ηρακλή. Ωραίος συνδυασμός Σαραμαντά, Λάμπρου, Περόνε, τελικός αποδέκτης ο Πασάς, το σουτ που κάνει βρίσκει στον Αντωνιάδη και καταλήγει κόρνερ. Ωραία προσπάθεια από το "Γηραιό".

57'
Κίτρινη κάρτα σε Περόνε και Μασούντ. Στον πρώτο για το φάουλ, στο δεύτερο για έντονη διαμαρτυρία.

55'
Ο Λάμπρου κάνει τη σέντρα, η μπάλα χτυπά πάνω στο κεφάλι του Σιώπη. Ζαλίζεται ο μέσος του Πανιωνίου, πέφτει στο έδαφος, αλλά σηκώνεται.

54'
Κι άλλο κόρνερ κερδίζει ο Ηρακλής. Ο "Γηραιός" παίζει πολύ από τα αριστερά με τον Λάμπρου, ο οποίος έχει απέναντί του τον Γκιοατά.

52'
O Σαμαμαντάς ανοίγει το κοντρόλ, ο Ρισβάνης δεν τον προλαβαίνει και τον χτυπά στον αστράγαλο. Ο διαιτητής δεν το βλέπει και υποδεικνύει κόρνερ.

Περόνε και Ρισβάνης διεκδικούν την μπάλα:

Λάμπρου και Λεοζίνιο πάνω από την μπάλα για την εκτέλεση του φάουλ.

50'
Ο Περόνε κερδίζει φάουλ από τον Κόρμπο.

Εξάλλου ο Λάμπρου δεν μπορεί να βγάλει ολόκληρο 90λεπτο, δεν έχει κάνει προετοιμασία.

Ο Καραγκούνης στο δεξί αμυντικό άκρο, ο Λάμπρου στα εξτρέμ.

Ο Μασούντ, σκόρερ του γκολ της αναμέτρησης, βούρκωσε επειδή λίγα λεπτά πριν ξεκινήσει η αναμέτρηση του τηλεφώνησαν από το Ιράν για να τον ενημερώσουν ότι έφυγε από τη ζωή ένας ξάδερφός του.

46'
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου στο ματς.

46'
Αλλαγή για τον Ηρακλή (διπλή). Ο Λάμπρου αντί του Μοντέιρο, ο Καραγκούνης αντί του Αγγελόπουλου.

Ημίχρονο στη Θεσσαλονίκη. Ηρακλής - Πανιώνιος 0-1. Με τον Μασούντ οι "κυανέρυθροι" προηγούνται με 1-0.

Εκπληκτικό γκολ από τον Ιρανό.

Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων στο "Καυτανζόγλειο", το διανύουμε.

43'
Ο Περόνε κλέβει την μπάλα με την εμπειρία του, προσπαθεί να γυρίσει στο κέντρο αλλά ανεπιτυχώς.

Από τα αριστερά με τον Σαραμαντά προσπαθεί να αναπτυχθεί ο Ηρακλής. Μάταια, όμως. Η μπάλα δε φθάνει στον Λεοζίνιο...

Το σκορ ανταμείβει τον Πανιώνιο για την εικόνα του στο ματς. Ο Μασούντ υποδέχθηκε την μπάλα, δεν το σκέφτηκε κι έπιασε με τη μία το σουτ.

Άγνωστη η αιτία που συγκίνησε τον Μασούντ, Δεν ξέρουμε εάν είχε σχέση με την ανάρτηση του συμπατριώτη του, Καρίμ Ανσαριφάρντ, μεσούσης της εβδομάδας με τη συμπλήρωση ενός έτους από το θάνατο του Χαντί Νορουζί.

O σκόρερ του Πανιωνίου βούρκωσε στον πανηγυρισμό του μετά την επίτευξη του γκολ.

34'
ΓΚΟΟΟΛ για τον Πανιώνιο (Μασούντ).
Εξαιρετικό σουτ του Ιρανού έξω από την περιοχή, κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Χουάντερσον.

33'
Νέα ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Μασούρας ξεφεύγει από τον Σαραμαντά, κάνει και το σουτ αλλά η μπάλα περνά ψηλά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Χουάντερσον.

Ο Μασούντ χειρίζεται ωραία την μπάλα, αλλά μερικές φορές κάνει κατάχρηση της κατοχής της. Έτσι τίθεται αντιμέτωπος με δύο ή παραπάνω γηπεδούχους και τη χάνει.

30'
Κακό, πολύ άστοχο το σουτ του Περόνε. Ο Αργεντινός ζητά συγγνώμη από τον Πασά.

29'
Φάουλ κερδίζει ο Σαραμαντάς από τον Μασούρα.

25'
Μετά από διαρκή πίεση προς τον Ηρακλή, ο Πανιώνιος ξανακάνει φάση. Ο Φούντας από τα αριστερά, με το δεξί πόδι κάνει το σουτ, αλλά η μπάλα περνά έξω.

24'
Πρόβλημα τραυματισμού φαίνεται να αντιμετωπίζει ο Ταξιάρχης Φούντας.

Φανερή η αδυναμία του Γκιοατά στις προωθήσεις του. Άστοχες οι δύο πρώτες προσπάθειες που έχει αναλάβει.

Ο Μασούντ ξεχωρίζει με την ποιότητα και την τεχνική του στον αγωνιστικό χώρο.

21'
Ο Μασούντ κερδίζει ένα ακόμη φάουλ, από τον Μοντέιρο αυτή τη φορά.

Έχει ανεβάσει "ταχύτητα" ο Ηρακλής στα τελευταία δέκα λεπτά.

17'
Απειλεί ο Ηρακλής με τον Λεοζίνιο. Σέντρα του Αγγελόπουλου, ο Βραζιλιάνος πήγε να κάνει κάτι πολύ φιλόδοξο με το τακουνάκι. Βραζιλιάνικη ενέργεια, καλή ως προς τη σύλληψη, όχι τόσο εύστοχη ως προς την εκτέλεση.

15'
Κίτρινη κάρτα στον Γκιοατά.

15'
Ο Σαραμαντάς ξεπερνά στο σπριντ τον Γκιοατά και ο δεύτερος τον ανατρέπει με το αριστερό του χέρι στη γραμμή της σέντρας.

Η μπάλα δε φθάνει στον Λεοζίνιο, Κι όταν δε φθάνει όλα είναι δύσκολα για τον Ηρακλή...

13'
Απολύτως φυσιολογική η κίτρινη κάρτα στον Ρούσσο.

13'
Φάουλ του Ρούσσου στον Μασούντ. Μόνο πόδια, καθόλου μπάλα από τον Έλληνα αμυντικό.
Καλύτερος ο Πανιώνιος - όχι μόνο για τη φάση του Μασούντ - στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης.

12'
Κεφαλιά του Κόρμπου από το όριο της περιοχής, η μπάλα περνά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Χουάντερσον.

11'
Ο Μασούντ "κολλάει" την μπάλα στα πόδια του και ο Κούρος τον ανατρέπει με φάουλ.

7'
Απίστευτη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Φούντας κινείται από τα αριστερά, συγκλίνει και διεισδύει προς το κέντρο με ντρίμπλα πάνω στην κίνηση, πασάρει στον Μασούντ αλλά ο Ιρανός μόνος από το σημείο του πέναλτι εξ' επαφής αστοχεί απέναντι στον Χουάντερσον.
20:39
6'
Στο έδαφος ο Σιώπης. Ο Αγγελόπουλος τον παρέσυρε με κεκτημένη ταχύτητα. Συνεχίζει κανονικά ο μέσος του Πανιωνίου.

3' Ο Πασάς βγαίνει από τα αριστερά, επιχειρεί το σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά ο Γκιοατά διώχνει σε κόρνερ.

Ο Χουάντερσον είχε δηλώσει στο Sport24.gr ότι ο "Γηραιός" παρά τα τεράστια οικονομικά και διοικητικά προβλήματα θα κάνει κι άλλες... "καταστροφές" (όπως με την ΑΕΚ) στη συνέχεια.

Ο Πανιώνιος έχει αναλάβει από τα πρώτα δευτερόλεπτα επιθετική πρωτοβουλία.
1' Έναρξη του ματς στη Θεσσαλονίκη.

Η παράταξη του Ηρακλή:
20:30
Η παράταξη του Πανιωνίου:

Δύο ισοπαλίες και μία ήττα μετρά ο Ηρακλής. Εκτός έδρας (2-2) με την ΑΕΛ, εκτός έδρας με την ΑΕΚ (1-1) και ήττα εντός έδρας (1-2) από τον Ολυμπιακό.

Δύο νίκες και μία ήττα μετρά ο Πανιώνιος. Εντός έδρας (3-0) τον Αστέρα στην πρεμιέρα, εκτός έδρας (0-2) τη Ξάνθη. Ήταν την περασμένη αγωνιστική εντός έδρας (1-2) από τη Βέροια.

Για πρώτη φορά δε βρίσκεται στο αρχικό σχήμα των "κυανέρυθρων" ο Μπεν.

Ο Βλάνταν Μιλόγεβιτς επιστρέφει σε ένα γήπεδο που δοξάστηκε, το "Καυτανζόγλειο". Φόρεσε τη φανέλα του Ηρακλή ως ποδοσφαιριστής, από τις ακαδημίες του "Γηραιού" ξεκίνησε ως προπονητής.

Αναπληρωματικοί του Πανιωνίου οι: Θεοδωρόπουλος, Ενγκόνγκ, Μπεν, Ολαϊτάν, Τασουλής, Πατσατζόγλου και Αργυρόπουλος.

Στον πάγκο για το "Γηραιό" βρίσκονται οι: Περνίς, Ζιαμπάρης, Καραγκούνης, Λουκίνας, Μπλέτσας, Αμαραντίδης και Λάμπρου.

Από την άλλη ο Μιλόγεβιτς παρατάσσει στην αρχική ενδεκάδα του Πανιωνίου τους: Γιαννιώτη, Οικονόμου, Ρισβάνη, Κόρμπο, Γκιοατά, Σιώπη, Αντωνιάδη, Μασούντ, Μασούρα, Φούντα, Ανσαριφάρντ.

O Νίκος Παπαδόπουλος ξεκινά με τους: Χουάντερσον, Κυριακίδης, Κούρος, Σαραμαντάς, Αγγελόπουλος, Μοντέιρο, Ρούσσος, Ιντζόγλου, Λεοζίνιο, Πασάς, Περόνε

Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την εξέλιξη της αναμέτρησης Ηρακλής - Πανιώνιος για την 6η αγωνιστική της Super League.