Κουαρέσμα τελειώνει το ματς και η Πορτογαλία πάει στα ημιτελικά του euro 2016

Ο Νάνι κάνει το 3 - 4 για την Πορτογαλία
Ο Μουτίνιο παίρνει σειρά κάνει το 2- 3 για την Πορτογαλία
Ο Μίλικ ο εκτελεστής της Πολωνίας και κάνει το 2- 2

Ο Λεβαντόβσκι τώρα κάνει το 1 -1

Πρώτος ο Ρονάλντο και ευστοχεί 0 - 1 η Πορτογαλία

Η Πορτογαλία εκτελεί πρώτη

Πέναλτι!

120' Σουτ του Πίστσεκ από 35 μέτρα, χωρίς τύχη

Και ήρθε η ώρα: το Euro έχει streaker! Ένας ημίγυμνος άντρας έτρεξε στον αγωνιστικό χώρο και διέκοψε τον αγώνα προτού τον πιάσουν 10 άντρες ασφαλείας

Σέντρα στο 2ο μέρος

Διάλειμμα για λίγο νερό και αλλαγή εστίας
Τέλος 1ου ημιχρόνου παράτασης
100' Η μπάλα στρώνεται στο αριστερό πόδι του Μίλικ, σουτάρει λίγο έξω από την περιοχή, άουτ

96' Έξω ο Καρβάλιο, μέσα ο Ντανίλο

92' Νέα απίθανη ευκαιρία του Ρονάλντο, που δεν μπόρεσε να σπρώξει την μπάλα από τα δύο μέτρα!

Πολωνία (4-4-2): Φαμπιάνσκι, Πίστσεκ, Γκλικ, Πάζνταν, Γεντζέϊτσικ, Μπλαστσικόβσκι, Κριχόβιακ, Ματσίνσκι, Γκροσίτσκι (82' Καπούτσκα), Λεβαντόβσκι, Μίλικ

Πορτογαλία (4-1-3-2): Πατρίσιο, Σοάρες, Πέπε, Φόντε, Ελιζέου, Γ. Καρβάλιο, Α. Σίλβα (74' Μουτίνιο), Σάντσες, Μάριο (80' Κουαρέσμα), Νανί, Ρονάλντο

Σέντρα στο 1ο ημίχρονο της παράτασης

Πάμε στην παράταση

89' Ακόμα μια κίτρινη για τους Πολωνούς, στον Καπούτσκα
86' ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ευκαιρία του Ρονάλντο. Μπαλιά Μουτίνιο στην πλάτη της άμυνας, ο Ρονάλντο τελείως μόνος μπροστά στον Φαμπιάνσκι, πιάνει "αέρα"

82' Πρώτη αλλαγή για Πολωνία. Έξω ο Καμίλ Γκρόσιτσκι, μέσα ο Κάμιλ Καπούτσκα

81' Ο Πέπε κλέβει, ψάχνει την ασίστ στον Ρονάλντο, ο Γεντζέιτσικ κάνει το τάκλιν και λίγο έλειψε να βάλει αυτογκόλ

80' Η ώρα του Κουαρέσμα, έξω ο Ζοάο Μάριο

Οι Πολωνοί στις κερκίδες φωνάζουν "Μέσι, Μέσι"
75' Μακρινό σουτ του Γκροσίτσκι, ψηλά άουτ

73' Πρώτη αλλαγή του αγώνα, ο Ζοάο Μουτίνιο στη θέση του Αντριέν Σίλβα
69' Σέντρα του Γεντζέιτσεϊκ από αριστερά, ο Μίλικ πετάγεται μπροστά από τον Πέπε, αλλά ο πολιτογραφημένος Πορτογάλος βάζει την κόντρα και αποδυναμώνει το πλασέ

60' Δύο σουτ για τους Πορτογάλους, δύο κόντρες για τους Πολωνούς
56' Αντεπίθεση των Πορτογάλων, ο Ρονάλντο από αριστερά και μέσα από την περιοχή, δεν φτάνει καλά την μπάλα, αλλά σουτάρει, άουτ
Χωρίς ουσιαστική δράση το πρώτο 10λεπτο του 2ου ημιχρόνου

Σέντρα στο 2ο μέρος, χωρίς αλλαγές

Ημίχρονο στο ματς

94% η ευστοχία μεταβιβάσεων του Ρενάτο Σάντσες μέχρι στιγμής

33' Τακουνάκι του Νανί στον Σάντσες στο ύψος της περιοχής, ο 18χρονος ζυγίζει το σουτ, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει στα δίχτυα του Φαμπιάνσκι

34' ΓΚΟΛ για την Πορτογαλία, 1-1

31' Μαρκάρισμα... σπρώξιμο του Πάζνταν στον Ρονάλντο, ο διαιτητής δεν συγκινείται για πέναλτι

28' Καλή στιγμή για την Πορτογαλία. Ο Νάνι "έσπασε την μπάλα στον Ρονάλντο, αυτός έπιασε το συρτό δυνατό σουτ λίγο έξω απ' την περιοχή, ο τερματοφύλακας της Πολωνίας έπεσε και μπλόκαρε με σχετική ευκολία

21' Νέα κόντρα στην Πολωνίας, ο Μίλικ φτάνει έξω από την περιοχή, αλλά ο Πέπε μπλοκάρει το σουτ

17' Αντεπίθεση των Πολωνών, ο Λεβαντόβσκι σουτάρει με το δεξί κι ενώ παρεμποδίζεται από Πορτογάλο, στη γωνία του ο Πατρίσιο

16' Φάουλ του Ρονάλντο από τα 35 μέτρα, η κατάληξη γνωστή, στο τείχος

11' Διαδοχικά σουτ των Πορτογάλων, από Νάνι και Ρονάλντο, κοντράρεται η μπάλα.

Νευρική η Πορτογαλία μετά από το γκολ που δέχθηκε

2' Μετά από 743 λεπτά, ο αρχισκόρερ και αρχηγός της Πολωνίας, Ρόμπερτ Λεβαντόβσκι, βρίσκει δίχτυα. Λάθος του Σοάρες δεξιά, ο Γκροσίτσκι παίρνει και σεντράρει στο πέναλτι, με τον άσο της Μπάγερν να σκοράρει

Με το ντέρμπι ανάμεσα σε δυο βασικά αουτσάιντερ της φετινής διοργάνωσης, το οποίο θα διεξαχθεί σήμερα στο Βελοντρόμ της Μασσαλίας (22.00 ΕΡΤ), ανοίγει η αυλαία της προημιτελικής φάσης στο EURO της Γαλλίας.

Ενός λεπτού σιγή (που μετατρέπεται σε ένα λεπτό χειροκρότημα) για τα θύματα της τρομοκρατικής επίθεσης στην Κωνσταντινούπολη την Τρίτη...

Από τη μία η Πορτογαλία που μπορεί ακόμα να μην έχει πείσει με την απόδοσή της, και από την άλλη η πολλά υποσχόμενη -Πολωνία θα διεκδικήσουν το πρώτο εισιτήριο για την τετράδα.