Στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ ο ΠΑΟΚ

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε και θα σχολιάσουμε το ντέρμπι της τελευταίας αγωνιστικής των πλέι οφ που θα κρίνει ποια ομάδα θα τερματίσει δεύτερη, παίρνοντας το εισιτήριο για το Τσάμπιονς Λιγκ της νέας αγωνιστικής περιόδου.

Τέλος αγώνα. Ο ΠΑΟΚ με το 1-1 παίρνει το εισιτήριο για τα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ, τερματίζοντας πρώτος στα πλέι οφ.

90 2' Κεφαλιά του Στιλ, ο οποίος ειχε προωθηθεί για το κόρνερ, άουτ.

88' Πάσα Μπερμπάτοφ στον Ροντρίγκες το σουτ μπλοκαρίστηκε από τους αμυντικούς. Φάση για τον ΠΑΟΚ

86'; Τεράστια επέμβαση του Γλύκου στο σουτ του Πέτριτς. Πρώτη καθαρή φάση στο δεύτερο μέρος για τον Παναθηναϊκό.

80': Ο Μπερμπάτοφ στη θέση του Αθανασιάδη.

80' Ο Πέτριτς στη θέση του Κλωναρίδη.

79': Μεγάλη ευκαιρία με τον Χαρίση που έκανε την προβολή στον κενό χώρο ο Στιλ έδιωξε.

74' Επικίνδυνο γύρισμα του Ροντρίγκες προς τον Αθανασιάδη, ο Μέστο έδιωξε παρακινδυνευμένα σε κόρνερ.

63': Ο Μπουμάλ στη θέση του Εβαντζελίστα.

62': Κιτρινίζεται ο Μέστο

60': Ο Κοροβέσης στη θέση του Πέλκα

Ακόμα πιο αμυντικό-προσεκτικό σχήμα για τον ΠΑΟΚ, με ξεκάθαρη πρόθεση να κάνει διαχείριση του 1-1

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες στο δεύτερο μέρος.

Τέλος πρώτου μέρους στην Τούμπα 1-1

1-1 ο Παναθηναϊκός! Με τον Λουντ! Στο 26' ο Παναθηναϊκός στέκεται πολύ τυχερός! Σουτ του Λουντ η μπάλα κοντράρει στα πόδια του Βίτορ και αλλάζει πορεία για να νικηθεί ο Γλύκος!

1-0 με τον Ροντρίγκες! Ωραίο κλέψιμο του Πέλκα, έπαιξε το 1-2 με τον Αθανασιάδη και πάσαρε στον Ροντρίγκες ο οποίος νίκησε τον Στιλ! Υπέροχο τέρμα.

Υπάρχει αγκωνιά στο πρόσωπο του Λέτο, στην εναέρια διεκδίκηση με τον Μαλεζά στο 14'. Κι εδώ δεν έδωσε κάτι ο Αρετόπουλος.

6' Κεφαλιά πάσα του Αθανασιάδη γυριστό σουτ του Μαλεζά, τεράστια επέμβαση του Στιλ! Μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ

4': Σέντρα του Ροντρίγκες στην αγκαλιά του Στιλ. Χρεώνεται ως πρώτη τελική του ΠΑΟΚ

Άρχισε η αναμέτρηση.

ΠΑΟΚ: Γλύκος, Βίτορ, Μαλεζάς, Κίτσιου, Λέοβατς, Τσίμιροτ, Τζιόλης, Χαρίσης, Ροντρίγκες, Πελκας, Αθανασιάδης.

Παναθηναϊκός: Στιλ, Κουτρουμπής, Μολέδο, Νάνο, Μέστο, Λουντ, Ζέκα, Αμπέντ, Εβαντζελίστα, Κλωναρίδης, Λέτο.

Ο ΠΑΟΚ παίζει για δύο αποτελέσματα, ενώ ο Παναθηναϊκός χρειάζεται μόνο νίκη για να κατακτήσει το προνομιακό εισιτήριο.

Ωραία ατμόσφαιρα στην κατάμεστη Τούμπα. Πάνω από 20.000 οι φίλοι του ΠΑΟΚ!